DARIUSZ FILAR

Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz Członek Komitetu Audytu

Absolwent Wydziału Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalizacją: handel zagraniczny. W 1976 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych, a w 1989 r. stopień doktora habilitowanego i został powołany na stanowisko docenta. Trzy lata później objął stanowisko profesora nadzwyczajnego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1992–1995 prowadził zajęcia na Uniwersytecie Michigan (Stany Zjednoczone Ameryki). Był Głównym Ekonomistą Banku Polska Kasa Opieki S.A. i Dyrektorem Biura Analiz Makroekonomicznych, a także członkiem Rady Polityki Pieniężnej II kadencji (2004-2010). W latach 2010–2014 zasiadał w Radzie Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. 

 

LESZEK PAWŁOWICZ

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej oraz Członek Komitetu Wynagrodzeń  

Emerytowany profesor Uniwersytetu Gdańskiego, wiceprezes zarządu Fundacji „Centrum Myśli Strategicznych”. Zasiadał w radach nadzorczych Banku Gdańskiego S.A., Banku Polska Kasa Opieki S.A., PKN Orlen S.A., Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Allianz S.A. i Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Jest autorem licznych publikacji o tematyce ekonomicznej oraz inicjatorem i koordynatorem Europejskiego Kongresu Finansowego.

 

MIROSŁAW GRONICKI

Członek Rady Nadzorczej oraz Przewodniczący Komitetu Wynagrodzeń 

Ukończył studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. W 1977 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na tej uczelni. W latach 1987–1993 był zatrudniony w zagranicznych instytucjach naukowych, m.in. na Uniwersytecie Pensylwania w Filadelfii (Stany Zjednoczone Ameryki), Uniwersytecie Karola w Pradze (Czechy) oraz w ICESAD w Kitakyūshū (Japonia). Pracował w organizacjach międzynarodowych takich jak Bank Światowy, Organizacja Narodów Zjednoczonych i UE, zajmował się również consultingiem.
Po powrocie do Polski do 1998 r. był makroekonomistą w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. W 1998 r. został współpracownikiem Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, gdzie kierował projektami badawczymi dotyczącymi analizy makroekonomicznej oraz prognoz gospodarczych dla Polski, Ukrainy, Gruzji i Kirgistanu. 
W latach 2000–2004 był głównym ekonomistą Banku Millennium S.A. Był także doradcą rządów Bułgarii, Turkmenistanu i Słowacji. Sprawował funkcję ministra finansów w rządzie Marka Belki w latach 2004–2005. W 2010 r. został powołany na członka Narodowej Rady Rozwoju. Od 2005 r. pracuje jako niezależny konsultant i doradca. Był między innymi doradcą banku inwestycyjnego Goldman Sachs i kilku zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji, w tym kilku książek.

 

WACŁAW NITKA 

Członek Rady Nadzorczej oraz Przewodniczący Komitetu Audytu 

Absolwent Wydziału Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1975–1979 pracował w Gdańskim Przedsiębiorstwie Instalacji Sanitarnych. W latach 1979–1988 pracował w Malborskich Zakładach Przemysłu Maszynowego Leśnictwa PEMAL, gdzie od stycznia 1982 r. pełnił funkcję głównego księgowego. W latach 1988–1992 był głównym księgowym w Spółdzielni Mieszkaniowej MORENA.
W 1987 r. uzyskał tytuł Dyplomowanego Biegłego Księgowego, uprawniający do badania sprawozdań finansowych. Od 1992 r. posiada uprawnienia biegłego rewidenta.
Przez 22 lata (do 31 stycznia 2018 r.) był pracownikiem firmy audytorskiej Deloitte Polska, gdzie od 2003 r. pełnił funkcję Dyrektora w dziale Audytu. W tym czasie kierował sporządzaniem, zgodnie z przepisami Ustawy o Rachunkowości oraz zgodnie z MSR/MSSF, badań sprawozdań finansowych wielu podmiotów krajowych oraz wchodzących w skład międzynarodowych grup kapitałowych.
Od 1999 do 2023 roku był zaangażowany w działalność społeczną w samorządzie biegłych rewidentów. Przez dwie kadencje był członkiem Krajowej Rady Biegłych Rewidentów oraz Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów w Regionalnym Oddziale Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Gdańsku. Był również członkiem Komisji ds. Standaryzacji usług świadczonych przez biegłych rewidentów oraz członkiem Komisji Etyki.

 

EWA SUDOŁ 

Członek Rady Nadzorczej, Członek Komitetu Wynagrodzeń oraz Członek Komitetu Audytu

Eva Sudol jest starszym wykładowcą w dziale finansów w Harvard Business School, ucząc Finance 1 w ramach nauczania programu MBA. Jest również emerytowanym partnerem w Capital Group, globalnej firmie zarządzającej inwestycjami, gdzie pracowała w latach 1994 - 2023 jako analityk inwestycyjny, dyrektor badań kapitałowych i zarządzający portfelem w Nowym Jorku, Londynie i Genewie. Przed dołączeniem do Capital Group, Eva Sudol była współpracownikiem bankowości inwestycyjnej w Goldman Sachs w Nowym Jorku, a wcześniej kierownikiem projektu w polskim Ministerstwie Finansów. Oprócz dyplomu MBA z Harvard Business School, Eva Sudol uzyskała z wyróżnieniem tytuł licencjata w dziedzinie ekonomii i zachowań organizacyjnych na Uniwersytecie Browna.

 

MACIEJ MATUSIAK 

Członek Rady Nadzorczej oraz Członek Komitetu Audytu 

Absolwent Politechniki Łódzkiej. Od 1994 r. posiada licencję maklera papierów wartościowych, a od 2002 r. tytuł CFA (ang. Chartered Financial Analyst) nadany przez CFA Institute. Ponadto ukończył szereg szkoleń z zakresu analizy finansowej, rachunkowości i doradztwa inwestycyjnego.
W latach 1995–1996 pracował w Daewoo Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A. w Wydziale Inwestycji Kapitałowych jako dealer papierów wartościowych i analityk finansowy, a w latach 1996–1998 w Bankowym Domu Maklerskim Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskim S.A. jako analityk finansowy. W latach 1998–2002 pracował w grupie Commercial Union w Wydziale Inwestycji Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., a następnie w Commercial Union Investment Management (Polska) S.A. W przeszłości wielokrotnie pełnił funkcję członka rad nadzorczych takich spółek jak LPP S.A., Grupa KĘTY S.A., VRG S.A. i wielu innych. Równolegle pełni funkcję członka rady nadzorczej w spółkach MLP Group S.A., BBI Development S.A., ZPC Otmuchów S.A., Atende S.A., Urteste S.A. oraz Krakchemia S.A.