Menu
AKTUALNOŚCI

BEST: akcje Kredyt Inkaso mogą być warte więcej

BEST podtrzymuje swoje plany połączenia z Kredyt Inkaso i uważa, że rezultaty zgodnej współpracy akcjonariuszy mogą być atrakcyjną alternatywą dla wezwania ogłoszonego przez fundusz Waterland. Wartość Kredyt Inkaso może znacznie wzrosnąć w stosunku do ceny z wezwania.

 

- Wciąż uważam, że połączenie BEST i Kredyt Inkaso to scenariusz najlepszy dla wszystkich. Spółki doskonale się uzupełniają i efekty synergii wynikające z połączenia mogą wygenerować w krótkim czasie dużą wartość. Pozostajemy otwarci na współpracę z pozostałymi akcjonariuszami w każdej konfiguracji. Dlatego też spokojnie czekamy na zakończenie wezwania ogłoszonego przez Waterland, po którym dowiemy się kto będzie naszym partnerem w Spółce - powiedział Krzysztof Borusowski, Prezes BEST.

 

W zeszłym roku BEST i Kredyt Inkaso wspólnie dokonały pierwszych szacunków odnośnie korzyści, jakie przyniosłoby połączenie. Oceniały wówczas, że pozwoli ono już w ciągu 2 lat na podwojenie wartości fundamentalnej połączonego podmiotu w porównaniu do zsumowanych najlepszych scenariuszy działania każdego z podmiotów osobno.  

 

- Wierzę, że w przypadku zakończenia wezwania powodzeniem, porozumiemy się z nowym akcjonariuszem. Waterland to profesjonalnie zarządzany, międzynarodowy fundusz inwestycyjny i jestem przekonany, że przyświecać nam będą te same cele: rozwój i budowanie wartości spółki. Jeśli wezwanie się nie powiedzie, to po 12 września zamierzamy przedstawić naszą propozycję dla obecnych akcjonariuszy - dodał Krzysztof Borusowski.

 

BEST od kilku lat notuje bezprecedensowy wzrost, w efekcie czego stał się jednym z liderów rynku zarządzania wierzytelnościami w Polsce. Konsekwentnie osiąga znakomite wyniki i powiększa skalę działalności. Wartość spółki na GPW wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat szesnastokrotnie, a mimo to w ocenie PwC pozostaje niedoszacowana.

 

- Spółka posiada świetne perspektywy dynamicznego wzrostu. Jego fundamentami są: zaawa­nsowanie technologiczne, wysoka jakość zarządzania, efektywność działania i znakomity zespół profesjonalistów. Zbudowane kompetencje na rynku krajowym zamierzamy obecnie z sukcesem przenieść na rynki zagraniczne - powiedział Krzysztof Borusowski.

 

Konsolidacja dwóch dużych podmiotów krajowych stwarza niepowtarzalną możliwość zbudowania wartości w sposób, jaki zrobiono to na bardziej rozwiniętych rynkach. Realizacja powyższego scenariusza zapewnia wyższe zwroty z prowadzonych inwestycji, tańsze pozyskiwanie kapitału do dalszego rozwoju, i w konsekwencji stworzenie wicelidera w Polsce oraz jednego z czołowych podmiotów na perspektywicznym rynku zarządzania wierzytelnościami w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

BEST jest największym akcjonariuszem Kredyt Inkaso - posiada 32,99 proc. akcji.

 

Prezentacja dotycząca korzyści płynących z połączenia obu spółek (grudzień 2015): http://best.com.pl/files/39/RB65.pdf.

WSTECZ