Payhelp zapewnia szybki, prosty i skuteczny proces odzyskiwania należności z nieopłaconych faktur.

Aby skorzystać z Payhelp wystarczy założyć bezpłatne konto na platformie payhelp.pl  i dodać fakturę, która będzie przedmiotem windykacji. Całość zajmuje maksymalnie 2 minuty. Już w ciągu 12 godzin roboczych zespół ekspertów Payhelp podejmie analizę sprawy, dostosuje do niej odpowiednią strategię negocjacji i uruchomi proces windykacji.

 

Czemu warto zostać Klientem Payhelp?

  • założenie konta na platformie jest całkowicie bezpłatne
  •  nie podpisujesz żadnej umowy
  • prowizję płacisz tylko od wartości zwindykowanej kwoty, po odzyskaniu należności
  • strategia windykacji indywidualnie dopasowana przez ekspertów do Twojej sprawy
  • windykacja online, z dostępem do konta i aktualnego statusu sprawy 24/7
  • negocjacje prowadzone są z poszanowaniem relacji Klient Dłużnik, zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk Windykacyjnych

zakładam konto

 

 

Usługa Payhelp to dwuetapowy proces składający się z windykacji polubownej i windykacji sądowej.

Windykacja polubowna

Windykacja polubowna opiera się w głównej mierze na prowadzeniu negocjacji z Dłużnikiem w celu odzyskania spłaty zadłużenia w jak najszybszym terminie. Na etapie polubownym stosowane są wszelkie możliwe kanały kontaktu z Dłużnikiem, z wysoką dbałością o utrzymanie dobrych relacji biznesowych pomiędzy stronami zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk Windykacyjnych. Skuteczność działań polubownych prowadzonych z ramienia Payhelp sięga aż 73%.

 

Windykacja sądowa

W przypadku gdy działania polubowne nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, Klient otrzymuje możliwość skorzystania z etapu sądowego. Po pozytywnej weryfikacji sprawy, zespół radców prawnych przygotowuje w imieniu Klienta pozew i składa go w e-Sądzie (EPU - Elektroniczne Postępowanie Upominawcze). Działania te mają na celu uzyskanie prawomocnego tytułu wykonawczego (nakazu zapłaty wraz z klauzulą wykonalności), który pozwoli na ostateczne polubowne negocjacje z Dłużnikiem.  W przypadku braku spłaty, uzyskany tytuł wykonawczy umożliwia Klientowi rozpoczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko Dłużnikowi (skierowanie sprawy do komornika).