Menu
KARIERA

Proces rekrutacyjny

Zdając sobie sprawę z tego, jak istotny dla Twojego komfortu oraz dla Twojej kariery zawodowej może być przebieg procesu rekrutacyjnego, staramy się, aby był on maksymalnie przyjemny i rzetelny. Uważamy, że stosowanie najlepszych standardów rekrutacyjnych jest naszym obowiązkiem, dlatego kierujemy się Kodeksem Dobrych Praktyk w Rekrutacji, będąc członkiem Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji (http://przyjaznarekrutacja.pl/). Wśród stosowanych przez nas zasad dominują: otwartość, uczciwość w relacjach z kandydatami, odpowiadanie na potrzeby kandydatów, zapewnienie kandydatom poczucia bezpieczeństwa w czasie oczekiwania na formalne zatrudnienie, innowacyjne rozwiązania wspierające rekrutację. Zawsze postępujemy w sposób rzetelny i uczciwy.

 

 

Poza WIEDZĄ merytoryczną weryfikujemy, czy Twoje zasady są spójne z naszymi, a zatem z pewnością spróbujemy dowiedzieć się, czy jesteś SKUTECZNY oraz czy starasz się postępować ETYCZNIE. Pozytywny wynik tej weryfikacji zapewni Tobie i nam pewność, że idealnie wpiszesz się w naszą kulturę organizacyjną.

 

 

 

Proces rekrutacyjny

 

Etap I
Etap II
Etap III
Etap IV
Etap V

Etap I – Przesłanie aplikacji

Aktualne oferty pracy w Grupie BEST znajdziesz w zakładce „Kogo szukamy?" lub na najpopularniejszych portalach pracy. Jeśli wśród nich nie znajdziesz oferty odpowiadającej Twoim oczekiwaniom lub pomysłowi na rozwój, skorzystaj z ogólnego formularza rekrutacyjnego. Dzięki temu Twoja aplikacja zostanie wzięta pod uwagę, gdy będziemy realizować proces rekrutacyjny bardziej odpowiedni dla Twojego profilu.

Etap II – Analiza przesłanych aplikacji

Na tym etapie Twoja aplikacja podlega analizie, która pozwoli nam stwierdzić, czy Twoje kompetencje adresują oczekiwania stanowiska, na które poszukujemy pracownika. Jeśli wyrazisz na to zgodę w dokumentach aplikacyjnych, Twoje CV i list motywacyjny zostaną umieszczone w naszej bazie, co pozwoli nam na kontakt z Tobą kiedy przystąpimy do realizacji projektu odpowiadającemu Twojemu profilowi zawodowemu.

Etap III - Weryfikacja aplikacji

Na tym etapie możemy do Ciebie zatelefonować, aby uzyskać więcej informacji o Twoich oczekiwaniach i doświadczeniu. Możemy także poprosić Cię o wypełnienie i odesłanie nam drogą mailową kwestionariusza doprecyzowującego Twoje doświadczenie. Możemy wreszcie skontaktować się z Tobą w formule videokonferencji lub tradycyjnie – zaprosić na spotkanie w naszej firmie. Wszystkie te narzędzia stosujemy wyłącznie po to, by zoptymalizować sposób dotarcia do kandydatów.

Etap IV – Rozmowa rekrutacyjna

Podczas tego etapu spotkasz się z pracownikiem Pionu HR, z którym dotychczas miałeś kontakt oraz z managerem komórki organizacyjnej / spółki zależnej, do której aplikujesz. Pamiętaj, aby przygotowując się do tego etapu zebrać jak najwięcej informacji o naszej Grupie oraz stanowisku, na które aplikujesz. Zadbaj o punktualność, zabierz ze sobą referencje, certyfikaty i inne dokumenty, które Twoim zdaniem mogą pomóc Ci w przekonaniu nas, że jesteś najbardziej pożądanym kandydatem. Zastanów się również, o co chcesz nas zapytać – spotkanie to także czas na to, abyś mógł bliżej poznać naszą Grupę Kapitałową i rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.

Etap V – Informacja zwrotna

Przywiązujemy szczególną wagę do informowania kandydatów o wyniku każdego z etapów rekrutacji. Niezależnie od ich wyniku chcemy, byś wiedział/a jaki jest status Twojej aplikacji.