Menu
POZNAJ GRUPĘ BEST

Zarząd

KRZYSZTOF BORUSOWSKI

Prezes Zarządu

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w szeroko rozumianym sektorze usług finansowych. Jako Dyrektor Zarządzający Kouri Capital Poland Ltd. oraz BBH Capital Partners Sp. z o.o. prowadził projekty typu M&A z zakresu bankowości inwestycyjnej w następujących instytucjach: Polsko-Amerykański Bank Hipoteczny S.A., BWR S.A., BWR Bank Secesyjny S.A. oraz Cuprum Bank S.A. W 2002 roku zakończył z sukcesem projekt polegający na zbudowaniu grupy finansowej wokół Dominet S.A., obejmujący zakup Cuprum Banku S.A. i wprowadzenie inwestora finansowego z Grupy Merrill Lynch. Pracował jako konsultant w Bain & Company w Bostonie (USA) oraz jako menedżer w Schroder Polska. Reprezentował Skarb Państwa w Radzie Nadzorczej BPH S.A. do czasu jego prywatyzacji. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kierunek Ekonomia. Posiada dyplom MBA z Harvard Business School.

 

 

MAREK KUCNER

Wiceprezes Zarządu

 

Posiada wieloletnie doświadczenie zdobywane na rynku finansowym. Pracował w Reuters Polska Sp. z o.o., gdzie zajmował się zarządzaniem ryzykiem w bankach. Z sukcesem przeprowadził wdrożenia systemu risk management, m.in. w ING Bank, Banku Śląskim S.A., Banku Handlowym S.A., BGŻ S.A. oraz dawnym Vereinsbank Polska. Ponadto, jako menedżer Kouri Capital Poland Ltd. oraz BBH Capital Partners Sp. z o.o., współpracował przy transakcjach sprzedaży BWR na rzecz Deutsche Bank Polska S.A. oraz zakupu BWR Bank Secesyjny S.A. na rzecz Daimler Chrysler Financial Services (debis) Corporation.

Kierował również zespołem wyceny i analiz finansowych w projekcie stworzenia grupy bankowej wokół Dominet S.A. (nabycie Cuprum Bank S.A. i wprowadzenie inwestora finansowego z grupy Merrill Lynch). Posiada dyplom z zakresu finansów Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej w Katowicach.

 

JACEK ZAWADZKI

Członek Zarządu

 

Jacek Zawadzki posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży IT, z czego 10 lat jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie dużymi strukturami IT w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Ponad 15 lat pracował w GE Money Bank, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery od programisty do dyrektora działu IT. Wdrożył z sukcesem kilkadziesiąt projektów dla biznesu polskiego oraz kilka dla korporacji GE. Posiada doświadczenie w realizacji połączeń operacyjnych spółek w obszarze technologii. Od 2013 roku w BEST S.A. odpowiada za zarządzanie Pionem IT oraz realizację strategii IT. Posiada certyfikaty ukończenia szkoleń z metodologii Six Sigma. W 2014 roku zdobył nagrodę Diament CIO w prestiżowym konkursie branżowym. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Informatyka i Ekonometria.